W imię zdrowia

Ewangelia Marka 5:26 I wiele ucierpiała od lekarzy, i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej.

Nie wiedzieć, z jakich powodów służba zdrowia uczestniczy w zamykaniu państwa. Przecież ludzie ci dysponują choćby podstawową wiedzą o wirusologii. Tylko nieliczni podjęli walkę z pandemią strachu i przerażenia generowaną w mediach.

Symboliczny i smutny jest dowcip o lekarzu, który na pytanie, kiedy skończy się pandemia, odparł, iż nie wie, jest medykiem, a nie politykiem. Bo w rzeczy samej, wirus rozprzestrzenia się drogą propagacji radiowej i telewizyjnej. Widać to po skokowym wzroście liczby pacjentów w poradniach psychiatrycznych z objawami choroby już nazwanej covidofobią.

Tymczasem władze przygotowują się do wyszczepienia wszystkich, z przepisów zniknęło ograniczenie przymusu zabiegów jedynie wobec chorych i podejrzanych, a zmobilizowane wojsko ma przygotować odpowiednie punkty felczerskie. Jak można się doczytać, szczepionka przeciwko Covid-19, będzie zawierała również chipy genetyczne DNA, które pozwolą na zdalną, całkowitą i ciągłą kontrolę procesów życiowych zaszczepionych. Cóż, wypada pomodlić się za tych, których „procesy życiowe” będą odbiegać od normy.

Maksymilian Zamm

Modlitwa za maszyny czyśćcowe

Papieska intencja modlitewna na listopad: „Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.”
A więc módlmy się za maszyny.

Dodaj komentarz