Papieskie światło na ziemskie teorie

W „starej normalności” najwięcej emocji wzbudzała „teoria płaskiej ziemi”. Liczne dyskusje i dowody nie potrafiły przekonać tak zwanych kulistów do przekonań płaskoziemców. Choć i wśród tych ostatnich nie było jednoznacznej zgody, czy ziemia jest okrągła, czy kwadratowa, bo Pismo mówi o aniołach czterech rogów ziemi.

Ale i wśród kulistów toczyły się spiskowe swary, czy ziemia jest wypukła, czy też wklęsła, tak że wszyscy chodzimy wewnątrz, a jej jądrem jest niebo. Obracanie się takiej kuli powoduje siłę odśrodkową, czym można wyjaśnić tajemnicę grawitacji. Dodatkowo głównym argumentem na wklęsłość ziemi są buty, które się zdzierają na noskach i na piętach.

W „nowej normalności” obowiązującą teorią spiskową jest pandemia covidowa. Jej zwolennicy dowodzą istnienie zarazy powołując się na fakty prasowe, zaś przeciwnicy odwołują się do statystyk medycznych. Tak, czy inaczej, rzuca to nowe światło na wcześniejsze spory spiskowe i wykazuje, że światem nie rządzi jakaś tam mechanika nieba, ale poruszają pieniądze.

Maksymilian Zamm

Pope Francis during an audience with participants of the World Meeting of Popular Movements in Nervi Hall at the Vatican, 05 November 2016.
EPA/CLAUDIO PERI Dostawca: PAP/EPA.

Bergoglio podczas spotkania z pięcioma tysiącami działaczy ruchów ludowych z wielu krajów mówił, że na świecie rządzi pieniądz przy pomocy „bicza strachu”.

(Fot za https://wgospodarce.pl/informacje/30538-papiez-swiatem-rzadzi-pieniadz-przy-pomocy-bicza-strachu)

Dodaj komentarz