Msza na Koniuchach – 10:00

servetridentinemass2

Z nieukrywaną radością przekazujemy informację, że znów po wakacyjnej przerwie ks. kanonik Jerzy K. Kalinowski będzie sprawował Mszę Świętą wszech czasów w każdą niedzielę o godzinie 10:00 w Kaplicy przy parafii Miłosierdzia Bożego na toruńskich Koniuchach.

W sprawach dotyczących Mszy Świętej sprawowanej w rycie trydenckim na Koniuchach można pisać na adres tridentina.torun@gmail.com.

Nieustanny apostolat (wśród bliskich i znajomych) oraz modlitwa w intencji tego Dzieła Bożego są wysoce wskazane. Wyrazem i owocem tego niech będzie coraz liczniejsze uczestnictwo w tradycyjnej Mszy Świętej.

2 komentarze do “Msza na Koniuchach – 10:00”

  1. Po ”wakacjach” od Pana Boga (czyli po miesiącach wakacyjnych bez Mszy św.) Tridentina powróciła do Torunia, choć z obowiązkowym wykładem nt opinii liturgicznego modernisty, Piusa Parsh. Jako częsty gość, a wkrótce przyszły mieszkaniec Torunia wielce boleję – stąd apel – módlcie się za kapłanów, tj za przewodniczącego (prezesa? czy jak to się tam teraz nyzywa).

    1. Owszem ze swojej strony moge zapewnic ze jestem osoba wierzaca i dla mnie osoba duchowna jest swieta. Czcij Ojca swego i Matke swoja tego uczy wiara w Jezusa Chrystusa ale tego ucza wszystkie dzieci na wszystkich kontynentach bez wzgledu na rase, kolor skory, plec, odkad zaangazowany jestem w jedna niemalze sprawe iz nie „siedze” gleboko w sprawach krajowych, pilnuje swoich spraw tych zamorskich, ktore sa dla mnie bardzo wazne, dla mnie uchodzca rowniez jest wazny skoro ucieka aby normalnie zyc tu do Polski, ktora jest daleko i dalekim krajem od wszelkiego wyzysku aby taki uchodzca mogl pracowac, wychowywac swoje dzieci etc… jestem za tym i tego nie boje, wszyscy jako ludzie jestesmy bracmi, a w Polsce to widac ze teraz to ten kraj pomimo swojej historii jaka by nie byla jednak trwa, niz kraje europy zachodniej borykajace sie z uchodzcami, imigrantami ciagle podsycane izolacjoniznmem amerykanskim ktory nie jest juz takim ze Ameryka jest rajem pomimo swiatowej globalizacji iz mieszkancy Europy a tym bardziej Polski nie powinni az nadto pilnowac zamorskiego sasiada a maja na wschodniej flance EU sasiada z ktorym rowniez nalezy byc w dobrych stosunkach i nie mowie tu owszem o pretensjach Ukraincow do filmu Wolyn ale siegam az za Ural, zreszta Moskwa jest bardzo ladnym miastem, bylem tam wiec moge powiedziec ze tak jest…..

Możliwość komentowania została wyłączona.