Msza na Koniuchach – 10:00

servetridentinemass2

Z nieukrywaną radością przekazujemy informację, że znów po wakacyjnej przerwie ks. kanonik Jerzy K. Kalinowski będzie sprawował Mszę Świętą wszech czasów w każdą niedzielę o godzinie 10:00 w Kaplicy przy parafii Miłosierdzia Bożego na toruńskich Koniuchach.

W sprawach dotyczących Mszy Świętej sprawowanej w rycie trydenckim na Koniuchach można pisać na adres tridentina.torun@gmail.com.

Nieustanny apostolat (wśród bliskich i znajomych) oraz modlitwa w intencji tego Dzieła Bożego są wysoce wskazane. Wyrazem i owocem tego niech będzie coraz liczniejsze uczestnictwo w tradycyjnej Mszy Świętej.

2 przemyślenia nt. „Msza na Koniuchach – 10:00”

  1. Po ”wakacjach” od Pana Boga (czyli po miesiącach wakacyjnych bez Mszy św.) Tridentina powróciła do Torunia, choć z obowiązkowym wykładem nt opinii liturgicznego modernisty, Piusa Parsh. Jako częsty gość, a wkrótce przyszły mieszkaniec Torunia wielce boleję – stąd apel – módlcie się za kapłanów, tj za przewodniczącego (prezesa? czy jak to się tam teraz nyzywa).

    1. Owszem ze swojej strony moge zapewnic ze jestem osoba wierzaca i dla mnie osoba duchowna jest swieta. Czcij Ojca swego i Matke swoja tego uczy wiara w Jezusa Chrystusa ale tego ucza wszystkie dzieci na wszystkich kontynentach bez wzgledu na rase, kolor skory, plec, odkad zaangazowany jestem w jedna niemalze sprawe iz nie „siedze” gleboko w sprawach krajowych, pilnuje swoich spraw tych zamorskich, ktore sa dla mnie bardzo wazne, dla mnie uchodzca rowniez jest wazny skoro ucieka aby normalnie zyc tu do Polski, ktora jest daleko i dalekim krajem od wszelkiego wyzysku aby taki uchodzca mogl pracowac, wychowywac swoje dzieci etc… jestem za tym i tego nie boje, wszyscy jako ludzie jestesmy bracmi, a w Polsce to widac ze teraz to ten kraj pomimo swojej historii jaka by nie byla jednak trwa, niz kraje europy zachodniej borykajace sie z uchodzcami, imigrantami ciagle podsycane izolacjoniznmem amerykanskim ktory nie jest juz takim ze Ameryka jest rajem pomimo swiatowej globalizacji iz mieszkancy Europy a tym bardziej Polski nie powinni az nadto pilnowac zamorskiego sasiada a maja na wschodniej flance EU sasiada z ktorym rowniez nalezy byc w dobrych stosunkach i nie mowie tu owszem o pretensjach Ukraincow do filmu Wolyn ale siegam az za Ural, zreszta Moskwa jest bardzo ladnym miastem, bylem tam wiec moge powiedziec ze tak jest…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *